Gorvinovy stránky


Navigace BE-ON-ROAD verze 3.10.16

Navigace BE-ON-ROAD 3.10.16

       Asi se něco podobného stalo každému... Ano, přiznávám, chyba začátečníka :-) V půlce ledna 2016 jsem si v tabletu provedl doporučenou aktualizaci navigace Be On Road, ovšem po spuštění jsem se nestačil divit; všechno bylo jinak, ovládání, plánování a vše bych se musel učit znovu! Netvrdím, že původní navigace neměla své mouchy, ale přece jen, sloužila mi dobře, byl jsem s ní spokojený a to je myslím si to hlavní. Grafika nové verze je sice hezčí, ale méně výrazná, takže zkrátka jsem se rozhodl: svou starou navigaci chci zpět! Po nějaké chvíli „brouzdání“ na netu jsem zjistil, že má oblíbená poslední verze je 3.10.16 a to díky obrázkům a recenzi na stránkách SVĚT ANDROIDA: BE-ON-ROAD: česká offline navigace zdarma [recenze].

   Naštěstí se mi tuto verzi 3.10.16 nakonec podařilo najít! Pokud někoho trápí stejný problém (podle recenzí uživatelů na Google Play nejsem sám), zde předkládám starý dobrý BE-ON-ROAD
cz.aponia.bor3_3.10.16.apk, který jsem instaloval, vyzkoušel a je bez červů a malwaru.

   Instalační soubor jsem získal ze stránek 9APPS. Ovšem pozor, na oficiální stránce je omylem uvedený odkaz na jinou aktualizaci (3.10.45), která má už ovládací tlačítka na šedém poli a blízko sebe, takže se dá snadněji „ukliknout“ a je tak nutno použít přímo odkaz download na uvedené stránce.

   A poučení z mé nové zkušenosti? „Kupodivu“: Zálohovat, zálohovat, zálohovat! A měl jsem to udělat už dávno!

   V této souvislosti bych rád doporučil Super Backup : SMS & Contacts, který však zálohuje pouze původní instalační soubory, takže veškerá další stažená data (mapy atd.) zálohována nejsou. Zde přichází na řadu klasická záloha zkopírováním adresáře na PC či SD kartu atp. Ovšem při obnovení instalace do zkopírovaného adresáře s původními daty nemusí tento postup vždy fungovat. Avšak konkrétně s navigačním programem Be On Road 3.10.16 jsem to zkoušel a povedlo se mi to bez problému.

   Recenzi na Super Backup naleznete zde na Mobile-Effect.


   Leden 2016; (nyní zas o něco chytřejší ;-) Gorvin gorvin(a)centrum.cz


 
  • < Zpět
    Gorvin (c) 2016